Objawy - zaburzenia-miesiaczkowania

Zaburzenia miesiączkowania

objawy.org.pl
Zdanie forumowiczów o zaburzeniach miesiączkowania

 

 

Problem ginekologiczny jakim są zaburzenia miesiączkowania często jest poruszany w Internecie na forach. Jest to dość częsta przypadłość, która spotyka kobiety. Według statystyk co piąta kobieta zgłasza się z tym problemem do ginekologa.

 

zaburzenia-miesiaczkowania-1Na pewnym forum swój problem opisała „Anette”. Miesiączki ma od 13 roku życia i od samego początku były one nieregularne. Pomiędzy pierwszą a drugą było 8 miesięcy przerwy. Późniejsze przerwy pomiędzy miesiączkami były znacznie krótsze- około 2 miesięcy. Nawet po 3 latach nie było żadnej poprawy- nic się nie uregulowało. Gdy w wieku 16 lat zaczęła stosować tabletki hormonalne na trądzik, to nic się nie zmieniło. Przerwy pomiędzy miesiączkami wynoszą nawet 3 miesiące i pojawia się plamienie pomiędzy kolejnymi miesiączkami. Jak pisze „Anette” ma dopiero 19 lat i nie chciałaby się dowiedzieć, co może być przyczyną takich zaburzeń miesiączkowania.

 

 

Internautka „żmijka” radzi bezzwłocznie udać się do lekarza. Prawdopodobnie te zaburzenia są wywołane nieprawidłową pracą hormonów, jednakże przyczyny mogą mieć jeszcze inne podłoże. Bardzo trudne są badania hormonalne, ponieważ należy je wykonywać tylko w konkretnych dniach, co przy nieregularnych miesiączkach jest bardzo trudne. „żmijka” radzi już wcześniej zacząć codziennie mierzyć temperaturę oraz sprawdzać śluz. Dzięki temu będzie można stwierdzić czy występuje owulacja. Należy pamiętać, że taka samoobserwacja wymaga dobrych chęci oraz wiele samodyscypliny. Internautka prosiła również „Anette”, żeby umieściła informacje o swoim stanie zdrowia po wizycie u lekarza. Chce w ten sposób zdobyć jakieś nowe wiadomości na zasadzie „wymiany informacji”. Internautka przypomina również, że nie można ślepo ufać lekarzom, ponieważ oni też się często mylą.

 

Inna forumowiczka „Ilonkaa” pisze, że ma taki sam problem. Odstawiła tabletki antykoncepcyjne i teraz nie ma okresu od ponad 3 miesięcy. Na pewno nie jest w ciąży, choć bardzo pragnie dziecka. Kobieta nawet nie wie czy w tym czasie miała owulację. USG, które zrobił ginekolog wyszło bardzo dobrze. Lekarz nie chce też dawać hormonów, ponieważ twierdzi, że wszystko powinno się samo, w naturalny sposób wyregulować.

 

Według „Magdulki” przyczyn zaburzeń miesiączkowania jest wiele. Do najczęstszych można zaliczyć:

  • stres,

  • dietę,

  • uprawianie sportów wyczynowych,

  • intensywną pracę,

  • zmiany stref czasowych lub zmiany klimatyczne,

  • zespół policystycznych jajników,

  • przedwczesne wygaśnięcie czynności jajników,

  • zrosty w pochwie, szyjce macicy lub samej macicy,

  • zaburzenia odżywania takie jak bulimia czy anoreksja,

  • choroby tarczycy.


Pozostałe tematy: